HSE plan در صنعت هتلداری

HSE در صنعت هتلدرای
1,133

تدوین HSE plan در صنعت هتلداری که از صنایع مهم و پر رقابت محسوب می شود از گام هایی است که اجرای حقیقی آن می تواند به پیشرفت اقتصادی عظیمی منجر شود. متاسفانه برخی از مدیران هتل ها متوجه تاثیر نامحسوس عدم حضور طرح hse در هتل خود نیستند و این شاید به دلیل ارزیابی های آماری غیر کاملی است که هر ساله صورت می پذیرد. اگر هزینه هایی که هر هتل در سال بابت اجرا نکردن یک سیستم مدیریتی HSE می پردازد آشکار شود هیچ مدیری حاضر به ادامه ی این هزینه ها نخواهد بود.

HSE و تدوین HSE plan در صنعت هتلداری

هر حادثه کوچکی در یک هتل می تواند فاجعه ای بزرگ را رقم بزند که حتی در مواقعی ابعاد این حادثه دامن گیر کشور و روابط آن با سایر کشورها خواهد بود. مطالعه حوادث هتلداری در ایران می تواند اولین گام برای اطلاع از نیاز هتل ها به یک برنامه ی اجرایی دقیق HSE باشد. امروزه کمتر هتلدارانی هستند که با مفهوم HSE plan در صنعت هتلداری آشنا باشند. از آنجا که علم HSE در کشور با صنعت نفت شروع به گسترش کرده است کماکان شاهد ورود این علم به تمام صنایع هستیم و روز به روز اهمیت آن بیشتر آشکار شده و الزامات مرتبط با آن شکل رسمی تری به خود می گیرد.

حوادث بسیاری که در دهه ی اخیر در صنعت هتلداری بروز یافته نشانگر نیاز هتل ها به تدوین HSE plan می باشد. HSE plan در صنعت هتلداری طرح مدیریت HSE در مجموعه هتل است که می تواند باعث پر رنگ شدن کیفیت خدمات هتل و کاهش پیامد های ناشی از رخدادهای ناخواسته شود.

[us_single_image image=”305″ size=”full”]

 

بیشتر بخوانید : دانلود رایگان نمونه HSE Plan

 

در صنایع هتلداری همواره خطرات عظیمی وجود دارد که از آن دسته خطر آتش سوزی، مسمومیت ، خطر زلزله، خطر شیوع بیماری، خطرات زیست محیطی و … را نام برد. اهمیت این خطرات زمانی آشکار می شود که به حادثه منجر شوند. یک حادثه مسمومیت در یک هتل می تواند باعث سقوط اعتبار یک هتل شود.
HSE plan در صنعت هتلداری حاصل ترکیب علم ایمنی بهداشت و محیط زیست با صنعت هتلداری و مدیریت هتل است.این ترکیب به کمک هتلداری آمده تا با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح رفاه مردم نردبانی برای صعود به کیفیت برتر باشد.

[us_single_image image=”306″ size=”full”]

اخیرا اقداماتی در راستای آموزش hse و همچنین ارائه اطلاعات در راستای HSE برای هتلداران توسط افراد ذی صلاح و مراجع معتبر صورت گرفته است که باعث خوشنودی و افتخار کشور است. آموزشهای HSE می تواند باعث افزایش آگاهی هتلداران و پرسنل آنها شده و زمینه فرهنگ سازی را فراهم آورد. تدوین HSE plan در صنعت هتلداری میتواند به عنوان قالب و پیکره ای تعریف شود که آموزشها بر تن آن نشته و باعث تسهیل روند مدیریت HSE شود.
تدوین HSE plan در صنعت هتلداریتوسط متخصصین HSE و مسلط به قوانین و مقررات ایمنی و بهداشتی در صنعت هتلداری تدوین میشود. این برنامه شامل مدیریت ریسک ها، مدیریت موارد اضطراری، دستورالعمل ها و رویه های اجرایی و همچنین مدیریت برنامه ها و تفکیک تمام مراحل اجرای اهداف است که در نگاه اول مدیریتی و در نگاه دوم یک سند اجرایی است. تمام بخش های هتل را در برگرفته و تک تک فعالیت ها و پرسنل را در رابطه با HSE مسئول می داند. این برنامه پایش اجرای اصول HSE را مهار کرده و طبق چرخه ی PCDA باعث بهبود مستمر هتل در وجه HSE می شود.

پیشنهاد ویژه برای هتلداران

یکی از پیشنهاداتی که سایت www.hse-plan.ir به تمام هتلداران ارائه می دهد ارائه ی یک نسخه ی چکیده از HSE plan برای هر اتاق است ،لازم به ذکر است که این کار تا کنون در ایران اتفاق نیفتاده است و برای اولین بار این پیشنهاد از طرف سایت www.hse-plan.ir به تمام هتل ها ارائه می شود. حرکت ارائه HSE plan توسط یک هتل به مشتریانش علاوه بر دلالت بر وجود سیستم مدیریت کیفیت، نشانگر تعهد مدیریت به اجرای اصول ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی هتل بوده و تفاوت کیفیت را بر مشتریان آشکار می کند.
پروپوزال چگونگی مراحل تدوین HSE plan در صنعت هتلداری قابل ارائه به تمام هتل های مشتاق و شامل مراحل انجام کار، نتایج، برنامه زمانبندی شده و همچنین پیشنهادات ویژه ی HSE در ارتباط با هتل مورد نظر می باشد که بعد از یک بازدید از محل، به مدیران ارائه می شود.

[us_cta title=”” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fhse-plan.ir%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|”]مدیران هتل ها در صورت تمایل می توانند برای دریافت مشاوره در این راستا با شماره های موجود در سایت تماس حاصل کنند.[/us_cta]

پاسخ دادن

Your email address will not be published.