HSE MS

HSE ms
1,451

دوره HSE MS

دوره HSE MS یکی از دوره های آموزش عمومی HSE است. دوره HSE MS نیازمند گذراندن پیش دوره و داشتن اطلاعات تخصصی از قبل نیست و برای استفاده عموم مناسب است. این دوره توسط تیم تدوینگران به صورت رایگان در هر ماه برگزار می شود. کلاس های دوره HSE MS در تهران و به صورت حضوری و رایگان می باشند. لازم به ذکر است که امکان صدور گواهینامه های آموزشی شرکت در این دوره با همکاری موسسات صدور گواهینامه نیز فراهم است.

به افراد زیر شرکت در دوره HSE MS پیشنهاد می گردد:

  • دانشجویان رشته های ایمنی، بهداشت و محیط زیست
  • دانشجوان سایر رشته ها در رابطه با مشاغل صنعتی
  • فارغ التحصیلان و افراد جویای کار در زمینه HSE
  • شاغلین و افرادی که در محل کار خود با HSE در ارتباط هستند
  • مدیران شرکت ها و پیمانکاران به جهت آشنایی با امور HSE

محتوای دوره HSE MS

دوره ی HSE MS که مخفف عبارت health,safety,environment management system می باشد به معنای سیستم مدیریت ایمنی، سلامت و محیط زیست است. سیستم های مدیریتی به طور کلی فرایندهایی برای نظم دهی به سازمانند. آموزش سیستم مدیریت HSE شامل تمام جنبه های کلی پیاده سازی HSE در محل کار است. اصطلاح HSE MS امروزه درباره فرایند به کارگیری HSE در محل کار اطلاق می شود. هرچند به طور تخصصی به معنای پیاده سازی یک سیستم استاندارد و مدون میباشد.

سرفصل های دوره HSE MS

تعاریف و اصطلاحات

در بخش تعاریف و اصطلاحات مفاهیم اصلی و کلیدی HSE مانند تعریف خطر و مخاطره، حادثه، ایمنی، و تعاریفی از این قبیل بیان می شود. تسلط به مفاهیم و تعاریف بخش مهمی از دانش برای مخاطبین غیر حرفه ای است. برای افرادی که برای اولین بار با HSE آشنا می شوند بسیار اهمیت دارد که با مقوله های علمی و اصطلاحات کاربردی HSE آشنا شوند.

کلیات

کلیات دوره HSE MS با دید وسیع و کلان به مقوله HSE می پردازد. در این بخش به کاربردها و چگونگی پیاده سازی HSE MS در محل کار پرداخته می شود.

شناسایی و ارزیابی خطرات

شناسایی و ارزیابی خطرات محیط کار منوط به تسلط در تعاریف و همچنین داشتن تجربه و اطلاعات گسترده است. روشهای شناسایی و ارزیابی خطرات به شرح توضیح داده میشود. نحوه تشخیص خطر در محیط های مختلف و ارائه چند مثال در این مورد ارائه می شود.

مدیریت ریسک

به جهت کنترل خطرات شناسایی شده در مرحله قبل برنامه مدیریت ریسک اعمال می گردد. برنامه اصلی مدیریت ریسک و مراحل آن در برخورد با انواع مخاطرات موثر و کلیدی است. مدیریت ریسک به نوعی روش کاهش ریسک و افزایش سطح ایمنی در فضای مد نظر منجر می شود. مدیریت ریسک در دوره HSE MS به بیان کلی چگونگی رفتار دربرابر مخاطرات میپردازد و جزییات آن به دوره های تخصصی تر ارجاع داده می شود.

ارزیابی ریسک

روشهای ارزیابی ریسک بسیار متنوع و تخصصی هستند با این حال معرفی این روشها و تناسب آنها با جنس کار در دوره HSE MS اتفاق می افتد. نحوه محاسبه ریسک در هر روش به صورت موردی و کوتاه بیان شده و عموما مثال کوتاهی در این زمینه ارائه می شود. آشنایی افراد با انواع روش های ارزیابی ریسک به انتخاب بهترین روش ارزیابی ریسک کمک می کند.

معرفی دستورالعمل ها و روش های اجرایی

در زمینه یکپارچه سازی سیستم مدیریت HSE مانند سیستم های مدیریتی دیگر دستورالعمل ها و روش های اجرایی متنوعی وجود دارد.تعریف و تفاوت دستورالعمل با روش اجرایی یکی از مواردی است که در بخش تعاریف و اصطلاحات به آن اشاره میشود و فرد با مفهوم آنها از قبل آشنا شده است. معرفی دستورالعمل ها و روش های اجرایی در HSE با نشان دادن یک نمونه از هرکدام امکانپذیر و مناسب به نظر میرسد.

بندهای سیستم مدیریتی HSE

پس از بیان تعلیمات عمومی دوره HSE-MS به تاریخچه و معرفی سیستم HSE-MS به طور سیستمی پرداخته میشود. معرفی بندهای استاندارد ها و سیستم های مدیریتی و نحوه ممیزی آنها در این مورد باعث تکمیل شدن آموزش و جمع بندی مطالب می شود و دوره HSE-MS به پایان می رسد.

دامنه کاربرد دوره HSE MS

فواید شرکت در دوره HSE MS عبارتند از:

  • آشنایی با مفاهیم سیستمی و کلی HSE
  • آشنایی با ممیزی و ارزیابی HSE MS
  • بهبود رزومه شغلی
  • آمادگی برای فرصت های شغلی HSE

نحوه ثبت نام و دریافت اطلاعات دوره HSE MS
با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دادن

Your email address will not be published.