هزینه ایزو

هزینه ایزو
811

هزینه ایزو و قیمت ایزو در موضوعات اخذ گواهینامه ایزو و استقرار سیستم های مدیریتی متفاوت است. استقرار سیستم ایزو هزینه ای متناسب با کار شما دارد. تعداد کارمندان ، تعداد محیط ها و فرایندهای کاری، نوع فعالیت و.. در تعیین قیمت نقش دارند. عموما تقاضا دهندگان یک فرم مشخصات پر کرده و به شرکت های استقرار دهنده ارسال می کنند. این فرم شامل تمام اطلاعاتی است که در تعیین زمان و هزینه استقرار اهمیت دارد. پس از بررسی این فرم قیمت اعلام میشود. عموما هزینه استقرار از هزینه گواهینامه ایزو بیشتر است.

بعضی از شرکت ها که کار استقرار را خود به پایان رسانده اند فقط به یک جلسه ممیزی ایزو نیاز دارند. در ممیزی نقصان استقرار مشخص شده و به شرکت اعلام می گردد. بدیهی است که هزینه ممیزی ایزو از استقرار آن به مراتب کمتر می باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه می شود.

در نظر داشته باشید هزینه ایزو در واقع هزینه ای برای بازگشت بهتر آن ازراه های تجاری است. اگربرنامه های بلندمدت تجاری برای کسب وکارتان نداریدنیازی به اخذ ایزو و استقرار سیستم های مدیریتی HSE نخواهید داشت. اخذ ایزو و پیاده سازی سیستم های مدیریتی مناسب مدیرانی است که برنامه های بزرگی برای شرکت خوددرسردارند. ازاین طریق هزینه ایزو منطقی واقتصادی خواهدبود.

هزینه استقرار ایزو

استقرار سیستم های مدیریتی ایزو در حیطه HSE هزینه های بسیاری دارد. بعد از پر کردن فرم مربوط به مشخصات شرکت مشاور از محل شرکت بازدید به عمل می آورد. دریک بازرسی حرفه ای موارد مورد نیاز مشخص می شود. یکی از مواد پایه در استقرار ایزو آموزش توجیهی کارکنان نسبت به HSE و ایزو مورد نظر است.

مهمترین آیتم های استقرار ایزو موارد آتش نشانی، خروج اضطراری، دستورالعمل ها و دیگر موارد بازر ایزو است. هزینه ها به دقت پیش بینی شده و به شرکت اعلام می شوند. قبل از اقدام به استقرار ایزو، هزینه ایزو به صورت تخمینی به شرکت اعلام میشود.

هزینه استقرار ایزو به تصیم مدیریت وابسته است. اینکه تا چه حد یک استقرار را جدی بگیرد و تا چه حد پیش رود. استقرار سیستم های ایزو می تواند تنها در قالب مستندات باشد و یا کل سازمان را دگرگون کند. مدیریت باید تصمیم بگیرد که تا چه اندازه مایل به صرف هزینه می باشد. به طور مثال اگر شرکت متقاضی دارای رستوران و افراد خدماتی باشد اخذ کارت بهداشت می تواند در برنامه های استقرار بگنجد و در هزینه ایزو محاسبه شود.

[us_single_image image=”416″]

بررسی آلودگی های صوتی، مضرات زیست محیطی، نصب علائم هشدار دهنده و اجرای مانور از اجزای دیگر استقرار HSE سازمان هاست.در پروسه استقرار ایزو چارت سازمان بازنگری می شود. شرح وظایف مشاغل از نو به نگارش در می آیند. اگر استقرار واقعی اجرا شود هزینه استقرار از ۱۰میلیون تومان به بالا خواهد بود.

در صورتی که به هر دلیلی سازمان تمایل به بخشی از استقرار نداشته باشد متناسب با تقاضای وی هزینه ها کاهش می یابند. جهت اطلاع ازهزینه ها و چگونگی استقرار می توانید از طریق شماره های تماس با ما در ارتباط باشید. ارائه خدمات کامل و ارائه لیست متنوعی ازبرند ها بنا به درخواست کتبی شما مدیران گرامی امکانپذیر است.

هزینه ممیزی ایزو

ممیز ایزو بااستفاده از چک لیست های استاندارد مربوطه سیستم را بازبینی میکند. یک ممیز ایزو مجرب به بندهای استاندارد مسلط است. از طریق عدم تطابق های موجود نتیجه ممیزی را به شرکت اعلام می کند. ممیزی بسته به حجم کاربین یک تاسه روز زمان براست. برای شرکت های مادر ممکن است تا یک هفته ادامه بیابد. عموما هزینه رفت و آمد و اسکان و پذیرایی از ممیزیان بر عهده شرکت متقاضی است.

هزینه هر روز ممیزی از ۴۰۰هزار تومان شروع می شود و به شرکت ارائه کننده وابسته است. قبل از انجام ممیزی خارجی ازطریق ممیزی داخلی ازکارایی استقرار خود اطمینان حاصل کنید. برخی از شرکت ها قبل از ممیزی اصلی از ممیزی خارجی به عنوان ممیز داخلی خود استفاده می کنند. یعنی یک ممیزی مستقل دریافت می کنند. معمولا این ممیز از شرکتی جدا از شرکت ممیز اصلی و گواهی دهنده است.

هزینه گواهینامه ایزو

توجه داشته باشید که بحث این سایت فقط در راستای ایزوهای مرتبط با HSE است. در خصوص سایر ایزو ها نوشته نشده است. هزینه گواهینامه های ISO برای موضوعات HSE که در نهایت ایزو ۱۴۰۰۱, OHSAS18001,  و یا ایزو ۴۵۰۰۱ است. هزینه اخذ این گواهینامه ها بسته به نوع برند صادر کننده متفاوت است. در صورت تمایل می توانید لیست جدول قیمت ها را از طریق تماس و یا ارسال ایمیل دریافت نمایید.

هزینه اخذ این گواهینامه ها از یک میلیون و هفتصد هزار تومان شروع می شود. هزینه تمدید گواهینامه ایزو عموما سالیانه به میزان یک سوم مبلغ اخذ می باشد. قبل از هر تمدید یک ممیزی مراقبتی صورت می گیرد. اخذ تمدید گواهینامه به اندازه ی دریافت اولیه مهم است. نباید ممیزی مراقبتی را سرسری گرفت. هزینه ممیزی ها به صورت جداگانه محاسبه و دریافت میشوند.

عقد قرار داد

در صورت انتخاب هر برند باید قرار دادی بین شما و شرکت مشاور ایزو عقد گردد. در این قرار داد هزینه های جز به جز استقرار درج می شود. بهتر است در یک جلسه حضوری تمام شرایط استقرار و هزینه استقرار در مراحل مختلف بیان شود. این جلسه بهتر است در محل شرکت متقاضی صورت پذیرد.

پس از عقد قرارداد تاریخ شروع مشاوره و یا ممیزی مشخص میشود و مشاور به شرکت معرفی میگردد. هزینه ایزو در حالت استقرار به صورت توافقی به صورت درصدی از کل قبل از شروع کار تسویه میشود. برای اطمینان از استقرار کامل بعضی از موسسه ها، قبول شدن در ممیزی یکی از بندهای قرارداد است. این موضوع باعث تضمینی شدن استقرار ایزو میشود.

هزینه ایزو از جمله هزینه های سرمایه گذاری شده در کار است. هر چه استقرار قوی تر باشد هزینه مصرف شده زودتر به مجموعه باز می گردد. تیم تدوینگران در تلاش است با راهنمایی و مشاوره رایگان شما را در رسیدن به اهداف بزرگ یاری نماید. افراد تحصیل کرده و متعهد متخصصین تیم تدوینگران شما را تا پایان راه همراهی خواهند کرد.

شماره های تماس ۰۹۳۶۰۳۰۵۵۶۹ و ۰۲۱-۷۷۶۸۰۵۵۸  شماره های دسترسی به مشاوره رایگان تدوینگران همواره در اختیار شماست.همچنین ارتباط مجازی با ما از طریق تلگرام و ایمیل نیز امکان پذیر است.

پاسخ دادن

Your email address will not be published.